Ściany wizyjne (videowall)

ŚCIANY WIZYJNE (videowall)

 
Ściany wizyjne LCD zwane także ścianami video (ang. videowall lub wall display) służą do wizualizacji wielkoformatowej, wszędzie tam gdzie pojedynczy monitor wielkoformatowy jest za mały lub jego zastosowanie jest nieopłacalne ekonomiczny, gdyż np. ściana wizyjna złożona z czterech (2x2) monitorów bezszwowych o przekątnej 46" każdy (przekątna ściany to wtedy 92") będzie tańsza aniżeli jeden duży monitor o porównywalnej przekątnej 90".

 

ściana wizyjna 5x5

Ściany wizyjne, które są złożone z wielu monitorów LCD mogą osiągać nawet 14 metrów przekątnej (10x10 modułów 55"). 

 

Dotychczas ściany wizyjne były najczęściej stosowane w różnego rodzaju dyspozytorniach i centrach zarządzania jednak obecnie upowszechniają się na tyle, że znajdują zastosowanie wsalach konferencyjnych, showroomach, recepcjach (np. hotelowych), salach balowych, a także sklepach i punktach informacyjnych (digital signage).

Chociaż ścianę wizyjną można też zbudować z tradycyjnych monitorów ramkowych to zdecydowanie najczęściej stosuje się tzw. monitory bezszwowe(ultra thin bezel), której zapewniają znacznie lepszy efekt wizualny.

 

Najprostszą ale jednocześnie wysoce efektywną jest ściana wizyjna złożona z czterech monitorów bezszwowych NEC X554unv-2 w układzie 2x2 (poniżej). Efektywność zawdzięcza dużej przekątnej monitorów (55") przy małej grubość szwu (dwóch przystających ramek) wynoszącej jedynie 3,5mm. Rozwiązanie takie jest także korzystne cenowo.

 

ściana wizyjna NEC 2x2

 

 

Najcieńsze ramki o grubości jedynie 0,9 mm występują w modelu NEC UN551VS oraz modelu NEC UN551S, który posiada wyższą jasność na poziomie 700 cd/m2 i jest ściśle dedykowany do pracy ciągłej 24/7.

 

ściana wizyjna NEC UN551S, UN551VS

 

Zapewniamy akcesoria do budowy ścian wizyjny, takie jak profesjonalne uchwyty ścienne z tzw. wysuwem serwisowym, statywy stacjonarne lub statywy mobilne, profesjonalne okablowanie oraz urządzenia zarządzania sygnałem.

 

statyw mobilny videowall 2x2

 

Ściany wizyjne nie muszą być symetryczne (2x2, 3x3, itd.). Z wykorzystaniem kontrolera graficznego (procesora obrazu) mogą przybierać różne kształty:

 

nietypowe ściany wizyjne Blackbox

nietypowe ściany wizyjne Digibird

 

Zapewniamy kompleksową usługę: dostawy, montażu, konfiguracji i uruchomienia.

Najczęściej do budowy ścian wizyjnych wykorzystuje monitory bezszwowe NEC ale także Samsung i Sharp oraz akcesoria marki Edbak lub B-tech.

NEC logo
Samsung logo
Sharp logo
Edbak logo
B-tech logo