Ściany wizyjne (videowall)

ŚCIANY WIZYJNE (videowall)

Ściany wizyjne LCD zwane także ścianami video (ang. videowall lub wall display) służą do wizualizacji wielkoformatowej, wszędzie tam gdzie pojedynczy monitor wielkoformatowy jest za mały lub jego zastosowanie jest nieopłacalne ekonomiczny, gdyż np. ściana wizyjna złożona z czterech (2x2) monitorów bezszwowych o przekątnej 46" każdy (przekątna ściany to wtedy 92") będzie tańsza aniżeli jeden duży monitor o porównywalnej przekątnej 90".

 

ściana wizyjna 5x5

Ściany wizyjne, które są złożone z wielu monitorów LCD mogą osiągać nawet 14 metrów przekątnej (10x10 modułów 55"). 

 

Dotychczas ściany wizyjne były najczęściej stosowane w różnego rodzaju dyspozytorniach i centrach zarządzania jednak obecnie upowszechniają się na tyle, że znajdują zastosowanie w salach konferencyjnych, showroomach, recepcjach (np. hotelowych), salach balowych, a także sklepach i punktach informacyjnych (digital signage).

 

Do budowy ścian wizyjnych najczęściej stosuje się tzw. monitory bezszwowe.

 

Najprostszą ale również wysoce efektywną ze względu na przekątną monitorów i grubość ramki, a także korzystną cenę jest ściana wizyjna złożona z czterech (2×2) monitorów bezszwowych NEC X554unv-2.

 

ściana wizyjna NEC 2x2

 

Najcieńsze ramki o grubości jedynie 0,9 mm występują w modelu NEC UN551VS oraz modelu NEC UN551S, który posiada wyższą jasność na poziomie 700 cd/m2.

ściana wizyjna NEC UN551S, UN551VS

 

Zapewniamy akcesoria do budowy ścian wizyjny, takie jak uchwyty ścienne z tzw. wysuwem serwisowym, statywy stacjonarne lub statywy mobilne, profesjonalne okablowanie oraz urządzenia zarządzania sygnałem.

 

statyw mobilny videowall 2x2

 

Ściany wizyjne nie muszą być symetryczne (2x2, 3x3, itd.). Z wykorzystaniem kontrolera graficznego (procesora obrazu) mogą przybierać różne kształty:

 

nietypowe ściany wizyjne Blackbox

nietypowe ściany wizyjne Digibird

 

Zapewniamy kompleksową usługę: dostawy, montażu, konfiguracji i uruchomienia.

Najczęściej do budowy ścian wizyjnych wykorzystuje monitory bezszwowe NEC ale także Samsung i Sharp oraz akcesoria marki Edbak lub B-tech.

NEC logo
Samsung logo
Sharp logo
Edbak logo
B-tech logo