Wizualizacja wielkoformatowa

Termin "wizualizacja wielkoformatowa" odnosi się do grupy rozwiązań umożliwiających wyświetlanie obrazu o dużych (pojedyncze monitory do 98"), a nawet bardzo dużych przekątnych ( ściany wizyjne nawet 10x10 i telebimy diodowe LED).

MONITORY WIELKOFORMATOWE

PRZEKĄTNE: 46", 48", 49", 50", 55", 65", 70", 75", 80", 84", 86", 90", 98".

  • profesjonalne do pracy dziennej,
  • profesjonale do pracy ciągłej 24/7,
  • wysokiej rozdzielczości 4K [3840×2160],
  • o podwyższonej jasności,

ŚCIANY WIZYJNE LCD (videowall)

 

Ściany wizyjne to połączone ze sobą monitory, nawet do 100 sztuk w układzie 10x10. Najczęściej stosuje się tzw. monitory bezszwowe, które posiadają bardzo cienką ramkę (ultra thin bezel) i dzięki temu z pewnej odległości ściana wizyjna wygląda jak jeden duży, jednolity monitor.
Na ścianie wizyjnej może być wyświetlany jeden duży obraz lub kilka różnych obrazów pochodzących z różnych źródeł. W drugim przypadku do sterowania ścianą potrzebny jest kontroler ściany wizyjnej (procesor graficzny).

Inne spotykane nazwy to ściany wideo lub videowall.

 

Wizualizacja wielkoformatowa : ściana wizyjna, videowall,

TELEBIMY DIODOWE LED

 

Są to ściany złożone z kwadratowych modułów LED-owych (diodowych) o szerokości ok.50 cm, które można łączyć w nawet bardzo duże ściany wizyjne. Niewątpliwymi zaletami tego rozwiązania są całkowicie jednolity obraz (bez jakichkolwiek przerw, szwów), duża jasność obrazu oraz wysoka trwałość.

Rozróżnić można ściany diodowe do zastosowań wewnątrz pomieszczeń (indoor) i na zewnątrz (outdoor).

moduł LED

diodowa ściana video LED