System rezerwacji sal / gabinetów

SYSTEM REZERWACJI SAL / GABINETÓW

System rezerwacji sal / gabinetów to odmiana naszego Systemu Informacji o Salach (SIS), dedykowana dla przychodni lekarskich. Jest to produkt analogiczny do SIS, jednak nieco zmodyfikowany oraz posiadający kilka, adekwatnych dla przychodni, funkcjonalności dodatkowych.

System taki wdrożyliśmy w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

 

Zastosowanie systemu rezerwacji sal / gabinetów umożliwia :

  • Nadanie numeru pacjentowi (RODO),
  • Wybór lekarza przyjmującego,
  • Przypisanie lekarza do danego gabinetu,
  • Dynamiczną zmianę statusu wizyty: Brak/Poczekalnia/W trakcie/Zakończona,
  • Komunikację pomiędzy recepcją/rejestracją, a lekarzem,
  • Dostarczenie informacji o wizytach w pobliże gabinetu (tablet),
  • Wyświetleni informacji zbiorczej na monitorze wielkoformatowym przy recepcji/rejestracji,
  • Oszczędność czasu m.in. poprzez integrację z systemem używanym w przychodni.

 

System rezerwacji sal / gabinetów

Widok ekranu tabletu umieszczonego przy gabinecie lekarskim.

 

Po wybraniu przycisku INFO z  ekranu głównego tabletu wyświetlane są informację o kolejnych wizytach.

 

Uzupełnieniem systemu jest monitor wielkoformatowy montowany w pobliżu recepcji/rejestracji, na którym wyświetlane są aktualne oraz nadchodzące wizyty z podziałem na gabinety/lekarzy. Kiedy lekarz prosi kolejnego pacjenta, generowany jest sygnał dźwiękowy, a informacja o pacjencie miga przez czas określony w panelu rezerwacji.

 

Użytkownik systemu zarejestrowany jako Administrator (np. rejestratorka) ma pełny dostęp do systemu, może wprowadzać i edytować wizyty, a także ma możliwość korzystania z opcji menu: OPCJE, UŻYTKOWNICY, GABINETY, LEKARZE, a także WIZYTY.

Użytkownik systemu zarejestrowany jako "zwykły" Użytkownik (głównie lekarze) ma podgląd na panel zarządzania (STRONA GŁÓWNA), bez możliwości jego edycji, a także ma możliwość korzystania z opcji WIZYTY. Wybierając odpowiedni gabinet może on tam podejrzeć kolejność i zaplanowany czas wizyt z bieżącego dnia, przeczytać notatkę załączoną przy rejestracji pacjenta (jeśli taka jest) oraz ustalić status pacjenta/wizyty:

- „Brak” : pacjent (jeszcze) nie przyszedł do przychodni (status domyślny),

- „Poczekalnia” : pacjent zgłosił się na recepcji i oczekuje na wizytę (status wybiera rejestratorka, a lekarz widzi że pacjent jest już na miejscu),

- „W trakcie” : pacjent jest w gabinecie (status wybiera lekarz), na tablecie zapalają się czerwone diody oznaczające zajętość gabinetu. Status/kolor tych diód wyświetlany jest w lini „Dzisiejsze wizyty dla: Gabinet nr ... ” w postaci dużej kropki w odpowiednim kolorze,

- „Zakończona” : diody na tablecie zmieniają kolor na zielony.