Ściany diodowe LED

TELEBIMY DIODOWE LED

Ściany diodowe LED (telebimy) są to ściany wizyjne złożone z modułów LED-owych (diodowych) o szerokości 50 cm (ewentualnie 100x50 cm), które można łączyć w duże powierzchnie bez jakichkolwiek przerw (szwów, ramek) - uzyskujemy dzięki temu jednolity obraz o dowolnej wielkości, a nawet kształcie. Do innych zalet ścian diodowych należą:

  • duża jasność obrazu, daje doskonałą widoczność nawet w bardzo jasnym pomieszczeniu,
  • wysoki kontrast (3000:1) oraz nasycenie kolorów,
  • szeroki kąt widzenia obrazu,
  • długa żywotność diody (ponad 100.000 godzin - ponad 11 lat),
  • niezawodność (w przypadku awarii wymienia się jedynie pojedynczy moduł),
  • energooszczędność i bezgłośna praca,

Dostępne są różne wielkości pojedynczych pikseli (od 1,2mm do 6mm).
Obecnie najczęściej wykorzystywaną wielkością diody w instalacjach wewnętrznych jest dioda 2,6 mm.

Rozdzielczość telebimów LED jest dużo mniejsza niż monitorów LCD (ścian wizyjnych LCD), dlatego ściany LED powinny być oglądane z pewnej odległości. Przyjmuje się, że ta odległość powinna wynosić min. 1000-krotność wielkości piksela LED, czyli np. dla diody/piksela 2,6mm min. odległość powinna wynosić 2,6m.
Przy zastosowaniu powyższej  zasady efekt wizualny jest bardzo zadowalający.

Telebimy ze względu na miejsce używania dzieli się na Indoor (wewnątrz pomieszczeń) i Outdoor (na zewnątrz).  Ze względu na dostępną dużą jasność telebimów diodowych typu Outdoor w praktyce są to jedyne urządzenia mogące wyświetlać duży obraz "pod gołym niebem".

 

Ściany diodowe LED, telebim diodowy

moduł telebimu diodowego

 

 

DIGITAL LED POSTER

Digital poster to gotowy wyświetlacz LED-owy o wymiarach, kształcie i konstrukcji zbliżonych do klasycznego roll-up'a, czyli rozwijanego plakatu reklamowego. Posiada wymiary zbliżone do wielkości człowieka 199x62 cm, a jego grubość wynosi jedynie 3,5mm.
Rozmiar LED-owego piksela wynosi jedynie 2,5mm, co pozwala komfortowo oglądać obraz już z odległości 2,5 metra. Wysoka jasność na poziomie 1200 cd/m2, kontrast 3000:1 oraz szeroki kąt widzenia i brak refleksów powodują że wyświetlacz jest bardzo dobrze widoczny nawet w bardzo jasnym pomieszczeniu, a także z dużej odległości.
Istotną przewagą tego wyświetlacza LED jest dwukrotnie dłuższa żywotność w porównaniu do monitorów profesjonalnych w trybie pracy 24/7.

 

Unilumin UTV-P

 

Unilumin UTV-P to doskonałe narzędzie promocyjne, które pozawala prezentować treści reklamowe i informacyjne ciekawiej niż na klasycznym monitorze. Miejsc zastosowanie tego wyświetlacza jest bardzo wiele: targi, sklepy, kina, restauracje, dworce, lotniska, centra handlowe, muzea, hotele, wystawy, miejsca usługowe (np. SPA, fitness).
Wyświetlacz Unilumin UTV-P jest prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Po wyciągnięciu z pudełka wystarczy podłączyć go do prądu. Posiada wbudowany komputer z pamięcią, a do obsługi służy darmowe oprogramowanie do pobrania z AppStore lub GooglePlay. Treści reklamowe w postaci np. plików graficznych lub video wystarczy dostosować do rozdzielczości wyświetlacza i ustawić parametry wyświetlania w oprogramowaniu. Tak przygotowany materiał reklamowy możemy dostarczyć do wyświetlacza bezpośrednio  poprzez złącze HDMI albo USB lub też pośrednio poprzez sieć LAN albo WiFi.

 

 

 

NEC logo
Samsung logo
Unilumin logo