Terminale wideokonferencyjne – wideoterminale

TERMINALE WIDEOKONFERENCYJNE (wideoterminale)

Terminale wideokonferencyjne to stosunkowo niewielkie urządzenia, na które składają się :

  • kodek wideokonferencyjny,
  • kamera obrotowa tzw. PTZ (Pan-Tilt-Zoom), którą można sterować zdalnie za pomocą pilota w zakresie ustawienia jej położenia i wybrania stopnia zbliżenia,
  • mikrofon dookólny (wszech-kierunkowy), który ustawiony na stole konferencyjnym „zbiera” głos wszystkich uczestników,
  • pilot zdalnego sterowanie,

 

wideoterminale aver

 

Pełny system wideokonferencyjny umożliwia transmisję obrazu fullHD, dźwięku wysokiej jakości oraz danych komputerowych (np. Excela, PowerPoint, PDF, JPG) w czasie rzeczywistym.

Połączenia wideokonferencyjne mogą mieć charakter dwupunktowy „point to point” lub „multipoint”.
W pierwszym przypadku łączą się ze sobą dwa terminale wideokonferencyjne lub terminal z komputerem/tabletem wyposażonym  w odpowiedni software – są to wtedy tzw. końcówki  wideo-konferencyjne.

W połączeniu „multipoint” bierze udział wiele lokalizacji. Mogą w nich być umieszczone wideoterminale albo komputery z oprogramowaniem. Przynajmniej jeden terminal musi mieć wbudowany tzw. mostek wideokonferencyjny umożliwiający połączenie wielostronne. Przy takim połączeniu widzą się i słyszą wszyscy uczestnicy wideokonferencji.

Proponujemy terminale wideokonferencyjne AVer, które oferuję wysoką jakość obrazu fullHD, bardzo ciekawy, nowoczesny design oraz rozbudowane możliwości za umiarkowaną cenę.
Producent stale rozwija swoje produkty i tym samym podąża za takimi firmami jak Polycom czy Lifesize, które uważane są za czołówką światową, a których produkty też możemy zaproponować.

 

zalety wideoterminali Aver

 

Obecnie dosyć powszechne jest używania platform typu Skype czy Webex jednak w stosunku do wideoterminali nie są one w stanie zapewnić tak wysokiej jakości obrazu i dźwięku oraz funkcjonalności dodatkowych. Tym samym sprawdzają się raczej w wykorzystaniu dla bardzo małych grup lub pojedynczych osób, które nie oczekuję wysokich parametrów przekazu i dodatkowych funkcjonalności.

 

Uzupełnieniem systemu wideokonferencyjnego są wyświetlacze: projektory i monitory. Ich liczba może się wahać od 1 do 3 sztuk (widok kamery z naszej lokalizacji, widok zdalnej lokalizacji, wyświetlanie danych komputerowych) jednak najczęściej stosuje się dwa wyświetlacze (dwa monitory lub projektor + monitor). Jeden odpowiednio duży wyświetlacz też będzie wystarczający, bo poszczególne obrazy można wyświetlać w oknach.